Kaip Atnaujinti Faneruotas Duris?

Kiekvienas namų kampelis yra mūsų asmeninio gyvenimo atspindys, o durys yra tarsi svetingi namų prievaizdai. Išskirtinai svarbios yra faneruotos durys, kurios ne tik atlieka funkcinius uždavinius, bet ir prideda estetinės vertės mūsų namų interjerui. Tiesa, neatsargus jų naudojimas, ilgalaikė saulės šviesos įtaka ar netikėta drėgmės sklaida gali tapti priežastimi, jog mūsų durys praranda savo žavesį. Tačiau nenusiminkite – yra išeitis! Šiame straipsnyje, žingsnis po žingsnio, detaliai išdėstysime procesą, kaip savarankiškai atnaujinti faneruotas duris, sutaupant ne tik jūsų pinigus, bet ir pratęsiant jų gyvavimo trukmę. Atkūrimo darbai gali kainuoti vos keletą dešimčių eurų, kol remonto paslaugos – ženkliai brangesnės, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kas nori išlaikyti savo duris tvarkingas ir neperžengti biudžeto ribų. Mes pasirūpinsime, kad techniniai patarimai būtų aiškūs ir lengvai pritaikomi, todėl net ir visiškai šioje srityje nepatyrę asmenys galės pasiekti norimą rezultatą. Pabandykime kartu atgaivinti jūsų namų duris!

Durų paruošimas atnaujinimui: kaip tai padaryti?

Prieš duris atnaujinant, labai svarbu tinkamai jas paruošti. Tam reikia atlikti keletą nesudėtingų veiksmų, kad naujieji dažai ar lakas užsilaikytų ilgesnį laiką ir atrodytų nepriekaištingai. Šiame straipsnyje pateiksime išsamius patarimus, kaip paruošti duris atnaujinimui.

Kaip apžiūrėti durų būklę?

Pirmiausia reikėtų įvertinti durų būklę: ar jos neturi sugedusių dalių, ar nėra stipriai pažeistos vabzdžių ar drėgmės. Taip pat svarbu įvertinti, kokia yra esama dažų būklė – ar nėra nusilupinėjimų ar įtrūkimų.

Durų rankenos ir vyrių nuėmimas

Prieš pradedant bet kokius paviršiaus paruošimo darbus, reikia nuimti durų rankeną ir vyrius. Tai padaryti galima naudojant atsuktuvą arba veržliaraktį:

 • Atlaisvinkite rankenos pritvirtinimo varžtus ir atsukite ją nuo durų.
 • Panaudokite galą – paprastai plaktuką ir smūginį veržliaraktį – kad išmuštumėte vyrio smeigius.
 • Atsargiai nuimkite vyrius, kad nepažeistumėte durų kraštų ar pačių vyrių.

Durų valymas ir paruošimas

Išvalyti duris reikėtų nuo nešvarumų, dulkių ir riebalų. Tai padaryti galima švelniu muiluotu vandeniu ir minkštu šepetėliu ar šluoste:

 • Švariai nuplaukite visą durų paviršių.
 • Leiskite durims natūraliai išdžiūti prieš tolesnius darbus.

Senų dažų ar lakų sluoksnio pašalinimas

Renovuojant duris svarbu pašalinti seną dažų ar lakų sluoksnį, ypač jei jis atsilupinėja ar nelygus:

 • Panaudokite šlifavimo popierių ar šlifavimo mašiną, kad pašalintumėte seną dengiamąją medžiagą.
 • Jei sluoksnis yra labai storas, gali prireikti cheminių medžiagų ar karšto oro pistoletų, tačiau reikia vartoti juos atsargiai, kad nepažeistumėte medienos.
 • Po visų šlifavimo darbų kruopščiai nuvalykite duris, kad nebeliktų jokių dulkių.

Atlikus šiuos parengiamuosius darbus, durys paruoštos tolesniems atnaujinimo veiksmams. Pravartu paminėti, kad durų atnaujinimo išlaidos gali svyruoti priklausomai nuo darbų apimties, naudojamų medžiagų kokybės bei specialisto atlygio, jei nuspręsite kreiptis į profesionalus. Vis dėlto, įmanoma atrasti ekonomiškesnių variantų pasirinkus pigesnes dažų rūšis ar atliekant darbus savarankiškai.

Atminkite, kad durų atnaujinimas – tai ne tik grožio klausimas, bet ir funkcionalumo bei ilgaamžiškumo užtikrinimas. Rinkdamiesi tinkamas medžiagas ir atlikdami reikiamus paruošiamuosius darbus, savo durims suteiksite naują gyvenimą, o jūsų namai atrodys gražiau ir tvarkingiau.

Paviršiaus lyginimas: detalus įbrėžimų ir nelygumų šalinimas

Kai durų paviršius nukentėjęs nuo įbrėžimų ar kitų nedidelių pažeidimų, jis reikalauja tam tikrų atkuriamųjų darbų norint atkurti prarastą estetiką. Šis straipsnis įvardins būtinus žingsnius ir metodikas, kaip išlyginti durų paviršių, bei pateiks reikalingus įrankius ir medžiagas tam atlikti.

Reikalingos medžiagos ir įrankiai

Prieš pradedant darbą, būtina pasirūpinti visomis darbo eigoje reikalingomis priemonėmis. Jums prireiks:

 • Glaisto masės, skirtos medinių ar metalinių durų atkurimui priklausomai nuo durų medžiagos.
 • Šlifavimo popieriaus su skirtingais smulkumo lygiais.
 • Plačio ir siauro teptuko.
 • Valymo priemonių, tokių kaip šluostės ar dulkių siurblys.
 • Apsauginės priemonės, pavyzdžiui, darbo pirštinės ir respiratorius.

Glaisto naudojimas

Atliekant paviršiaus lyginimo darbus svarbiausia – kruopščiai užpildyti visus nelygumus ar įbrėžimus. Glaisto masė turi būti naudojama pagal gamintojo nurodymus. Paprastai, glaistas dedamas ant pažeistos vietos naudojant teptuką ir paliekamas džiūti tam tikrą laiką. Kai glaistas išdžiūsta, galima pradėti šlifavimo procesą.

Šlifavimo darbai

Šlifavimas – tai procesas, kurio metu glaisto sluoksnis lyginamas iki tol, kol durų paviršius tampa lygus. Pradėti reikia nuo šiurkščiausio šlifavimo popieriaus, palaipsniui pereinant prie smulkesnio, kad būtų išvengta nereikalingo durų paviršiaus pažeidimo.

Dulkių valymas po šlifavimo

Šlifavimo metu susidariusias dulkes svarbu kruopščiai pašalinti. Jos gali būti nuvalomos šluostėmis arba išsiurbiamos dulkių siurbliu. Ši veikla nėra tik estetinės švaros reikalas; dulkių pašalinimas yra būtinas, kad galutinis paviršiaus dažymas ar lakavimas būtų kokybiškas.

Teisingas ir atsargus durų paviršiaus lyginimas gali žymiai pridėti estetinės vertės jūsų namams. Svarbu atlikti visus žingsnius kruopščiai bei naudojantis aukštos kokybės medžiagomis ir įrankiais. Konkrečių kainų nurodyti yra sudėtinga, kadangi jos svyruoja priklausomai nuo medžiagų gamintojų, kokybės ir parduotuvių. Vis dėlto, paprastai galima rasti sprendimų įvairiems biudžetams, turint omenyje, kad investicija į durų atnaujinimą yra investicija į ilgaamžiškumą ir estetiką.

Pagrindinis paviršiaus apdorojimas

Prieš atliekant bet kokius atnaujinimo darbus, svarbiausia tinkamai paruošti paviršių. Tai garantuos, kad baigiamasis apdailos sluoksnis bus lygus, tvirtas ir ilgai išliks gražus. Svarbiausias etapas – tai pagrindinis paviršiaus apdorojimas, kuris apima gruntavimą, ir, priklausomai nuo paviršiaus būklės ir norimų rezultatų, dažymą arba lakinimą.

Gruntavimas: kodėl jis svarbus ir kaip tai padaryti teisingai?

Gruntavimas yra pirminis etapas, kuris reikalingas norint užtikrinti gerą dažų ar lako sukibimą su paviršiumi. Gruntas ne tik padeda sumažinti medžiagos įgėrimą, bet ir užpildo smulkias poras bei įtrūkimus, suteikdamas lygesnį paviršių. Taip pat gruntas apsaugo medieną nuo drėgmės, sumažina medžiagos deformaciją, pelėsio atsiradimą ir pailgina apdoroto paviršiaus tarnavimo laiką.

Gruntą ant durų paviršiaus reikėtų tepti tolygiai, naudojant plokščiavidurį teptuką arba volelį. Visų pirma, paviršius turi būti švarus, sausas ir be riebalų. Jei gruntuojate medines duris, svarbu pasirinkti medienai skirtą gruntą. Taip pat svarbu laikytis nurodytų gamintojo rekomendacijų dėl gruntavimo sluoksnių skaičiaus ir džiūvimo laiko tarp sluoksnių.

Durų atnaujinimas: dažymas ar lakinimas?

Renkantis tarp dažymo ir lakinimo svarbu atsižvelgti į tai, kokios medžiagos yra durys ir kokio efekto norime pasiekti. Jeigu durys yra medinės ir norime išryškinti medienos tekstūrą, tuomet geriausias pasirinkimas būtų lako danga. Tačiau, jeigu norime suteikti durims visiškai naują spalvą arba naudojamės ne medine dure – pasirinkimas krenta ant dažymo.

Dažant duris, svarbu pasirinkti orui pralaidžius, atsparius UV spinduliams ir mechaniniam poveikiui dažus. Tai užtikrins, kad dure bus ilgaamžė ir spalva neblanks. Prieš dažymą duris reikia nušlifuoti, kad pašalintumėte seną dažų sluoksnį ir lygiai uždengtumėte gruntą. Dažus geriausiai tepkite voleliu arba purškiamuoju būdu, kad išvengtumėte nelygumų.

Jei parenkate lako dangą, atsiminkite, kad lako sluoksnis ne tik apsaugo medieną bet ir paryškina jos natūralią tekstūrą. Laką reikėtų tepti keliais sluoksniais, laikantis gamintojo nurodymų. Tarp sluoksnių leiskite lakui kruopščiai išdžiūti ir šlifuokite sekančiam sluoksniui.

Patarimai renkantis dažus ir laką

Kokybiškos medžiagos – tai ilgaamžio rezultato garantas. Pasirenkant dažus ar laką, svarbu atsižvelgti į kelis veiksnius: paviršius, kurį ketinate apdoroti, naudojimo sąlygas (viduje ar lauke), atsparumą išorės veiksniams ir žinoma, norimą efektą. Turėkite omenyje, kad ne visi dažai yra tinkami kiekvienam paviršiui, todėl jei nesate tikri, kokius dažus ar laką naudoti, geriausia pasikonsultuoti su ekspertais ar kreiptis į specializuotas parduotuves.

Svarbu atkreipti dėmesį į produkto džiūvimo laiką, nes tai gali turėti įtakos darbo tempui ir kokybei. Tinkamai padarytas gruntavimas ir dėmesys išsirinkus baigiamąją dangą leis jums mėgautis gražiai atnaujintu paviršiumi ilgą laiką.

Durų dažymas arba lakinimas: kaip pasiekti tolygų paviršių

Durų atnaujinimas – tai paprastas bet kurios namų erdvės atnaujinimo būdas, kuris gali ženkliai pakeisti kambario išvaizdą. Norint pasiekti profesionalią ir patrauklią išvaizdą, durų dažymas ar lakinimas turėtų būti atliekamas atidžiai ir kruopščiai. Tinkamai parinkti priemonės ir laikymasis teisingo darbo proceso užtikrins ilgalaikį bei estetišką rezultatą.

Pasiruošimas prieš darbą

Prieš pradedant patį dažymo ar lakinimo procesą, svarbu tinkamai pasiruošti. Tai apima aplinkinių daiktų apsaugojimą nuo dažų, senų dažų sluoksnių šalinimą, paviršiaus šlifavimą bei gruntavimą. Visų pirma, reikėtų nuimti durų rankenas ir visus metalinius aksesuarus ar juos apsaugoti lipnia plėvele. Taip pat svarbu uždengti grindis ir baldus aplink duris, kad ant jų nepatektų dažai. Tai galima padaryti naudojant plastikines plėveles ar senus audinius.

Teptukai ir volai: kurie tinkamiausi?

Teisingai parinktas įrankis padės lengviau ir greičiau pasiekti norimą rezultatą. Mažas teptukas tiks norint nudažyti sudėtingesnio profilio vietas, tačiau didesnį durų plotą rekomenduojama dažyti naudojant ritinėlį. Taip dažai bus paskirstyti tolygiau, o paviršius – lygesnis. Verta rinktis kokybiškus volus ir teptukus, nes nuo jų kokybės priklauso dažymo kokybė.

Dažymo ir lakinimo proceso eiga

Dažant ar lakuojant duris, kiekvienas sluoksnis turi būti dedamas kruopščiai, saugantis, kad nepaliktų dryžių ar lašų. Patartina pradėti nuo viršaus žemyn, kad galima būtų išlyginti įmanomus dažų lašus. Naudojant aukštą kokybės laką ar dažus, paprastai užtenka dviejų sluoksnių – gruntinio ir pagrindinio. Svarbu nepraleisti pakankamai laiko tarp sluoksnių džiovinimo, kuris priklauso nuo pasirinktų dažų ar lako ir ambientinės temperatūros. Dažniausiai tai būna nuo kelių valandų iki paros. Tačiau visada reikia vadovautis gamintojo nurodymais ant pakuotės.

Vienas iš svarbiausių etapų – pakankamas džiovinimas tarp dažymo sluoksnių. Nepakankamas džiovinimas gali sukelti burbuliavimą, nelygumus ar net nutrynusio sluoksnio trūkumus. Kiekvieno sluoksnio džiūvimo laikas gali skirtis, todėl reikia laikytis gamintojo nurodyto laiko. Šis procesas yra svarbus norint užtikrinti, kad durų paviršius išliktų lygus ir patrauklus ilgesnį laiką.

Kainų informacija

Dažymo ar lakinimo medžiagų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo jų kokybės, prekės ženklo ir pirkimo vietos. Paprastai kokybiški dažai ir lakai profesionaliam naudojimui kainuoja daugiau nei tie, skirti mėgėjams. Vis dėlto, svarbu neorientuotis vien į kainą, o rinktis tokius produktus, kurie užtikrins ilgalaikį ir patenkintą rezultatą. Būtina atsiminti, kad naudojant pigesnius alternatyvius variantus, galutinis efektas gali būti ne toks, kaip tikimasi, o ir paviršiaus atnaujinimo procesą gali tekti atlikti dažniau.

Atliekant durų dažymą ar lakinimą savarankiškai, svarbu vadovautis gamintojo rekomendacijomis, kantriai laikytis nustatytų džiovinimo intervalų ir rinktis tinkamus įrankius. Taisyklingai atliktas darbas ne tik pagerina patalpų estetiką, bet ir užtikrina durų ilgaamžiškumą.

Furnitūros tvirtinimas ir galutinis apžiūrėjimas

Kai baigiame dažymo ar lakavimo darbus, svarbu atidžiai įvertinti gautą rezultatą ne tik estetiniu, bet ir praktiniu požiūriu. Reikalinga atlikti galutinį faneruotų durų apžiūrėjimą ir tinkamai pritvirtinti visą furnitūrą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip teisingai prižiūrėti ir montuoti durų rankenas bei vyrius, ir kaip užtikrinti, kad durys veiktų sklandžiai ir ilgam išsaugotų puikų išvaizdą.

Durų furnitūros pritvirtinimas

Pradėkime nuo durų rankenos. Ji turėtų būti pritvirtinama itin atidžiai, kad neužtruktų naujo paviršiaus. Svarbu pasirinkti tinkamus tvirtinimo elementus ir įrankius – paprastai tai yra varžtai ir atsuktuvai, pritaikyti prie rankenos tipo. Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad rankena netrūksta jokių dalių ir kad ji tvirtai laikytųsi vietos net ir didesnio naudojimo metu.

Tuo tarpu vyrių montavimas reikalauja dar didesnio tikslumo. Vyrai turi būti pritvirtinti taip, kad durys atsivertų ir užsivertų lengvai bei be jokių garsų. Tvirtinant vyrius, svarbu nenaudoti per didelių jėgų, kad nebūtų sugadintas nei varžtas, nei pats vyris. Jei durys sunkiai juda arba kliba, būtina tikrinti, ar vyriai yra teisingai sureguliuoti ir ar jie yra tinkamai pritvirtinti prie durų ir durų rėmo.

Galutinis durų apžiūrėjimas

Atlikus furnitūros tvirtinimą, reikėtų atidžiai patikrinti durų veikimą. Atidarykite ir uždarykite duris keletą kartų, įsitikinkite, kad jos neužkliūva už grindų ar rėmo ir kad rankena bei vyriai veikia be trukdžių. Taip pat svarbu patikrinti ir paviršiaus kokybę – ar nėra įbrėžimų, ar niekas nenuplyšo ar neatsilupo, kad būtų užtikrintas ilgaamžiškumas.

Būtina atkreipti dėmesį į kelias prevencines priemones, kurios padės išvengti dažniausiai pasitaikančių problemų:

 • Naudoti minkštas šluostes ir švelnius valiklius – tai padės išsaugoti paviršių nuo įbrėžimų;
 • Vengti per didelio drėgmės poveikio – tai gali pažeisti laką ar dažus ir lemti jų nušveitimą;
 • Reguliariai tikrinti ir, jei reikia, reguliuoti vyrius bei rankenos mechanizmą – tai užtikrins sklandų durų naudojimą;
 • Vengti stipraus mechaninio poveikio – smūgiai į duris ar jų kertimas gali pažeisti tiek durų paviršių, tiek furnitūrą.

Kokybiška medžiaga ir tinkamas įrankis yra raktas į ilgaamžiškumą. Tačiau, net ir naudojant geriausias priemones, netinkamas ar neatsargus priežiūros būdas gali ženkliai sutrumpinti durų tarnavimo laiką. Todėl visada reikia elgtis atsargiai ir laikytis nurodymų, kad jūsų durys tarnautų ilgai ir nepriekaištingai.

Durų atnaujinimas: savaitgalio projektas, kuris atgaivina jūsų namus

Namų tobulinimas yra vienas iš populiariausių pasidaryk pats (DIY) užsiėmimų visame pasaulyje. Atnaujinant duris ne tik pagerinama gyvenamosios erdvės išvaizda, bet ir pridedama vertės prie jūsų namų. Norint, kad projektas pavyktų, reikia ne tik tinkamai paruošti paviršius ir teisingai parinkti dažus ar lakuotes, bet ir reguliariai prižiūrėti atnaujintas duris ateityje.

Šiame straipsnyje aptarsime įvairius aspektus, susijusius su durų atnaujinimo projektu: nuo paruošiamųjų darbų ir tinkamų medžiagų parinkimo iki patarimų, kaip užtikrinti, kad renovuotos durys išliktų patrauklios ir tvirtos ilgą laiką.

Paruošiamieji darbai: raktas į sėkmingą pradžią

Prieš pradedant bet kokį darbą su durimis, būtina atlikti tinkamą paviršiaus paruošimą. Tai reiškia, kad visas senas dažų ar lako sluoksnis turėtų būti nušlifuotas iki pat medienos. Taip užtikrinamas geresnis naujo dažų ar lako sluoksnio sukibimas. Paruošimas taip pat apima ir švarinimą nuo dulkių bei riebalų. Tam naudojamos specialios priemonės ir švaresnės skysti, skirti būtent tokiems darbams.

Medžiagų ir priemonių parinkimas

Renovuojant duris itin svarbu teisingai pasirinkti medžiagas. Dažai ir lakuotės ne tik apsaugo medieną, bet ir suteikia galutinį vaizdą. Rinkoje yra įvairūs produktai, skirti lauko ar vidaus durims, atsparūs UV spinduliams, drėgmei ar kitokiems išorės veiksniams. Svarbu įvertinti ir kokius įrankius reikės – dažymo šepetėliai, volai, šlifavimo įrankiai yra būtini norint pasiekti geriausią rezultatą.

Durų priežiūra po atnaujinimo

Kai durys jau atnaujintos, svarbu nepamiršti reguliarios jų priežiūros. Tai reiškia periodišką valymą nuo dulkių, purvo, ilgalaikį dažų ar lako atnaujinimą. Taip pat svarbu vengti stipraus mechaninio poveikio, pvz., smūgių ar įbrėžimų, kad apsauginis sluoksnis neužsilietų. Atkreipiant dėmesį į šias smulkmenas ir reguliariai tikrinant durų būklę, jos ilgiau išliks kaip naujos.

Išskirtinių dažų ar lako gaminių kainos gali labai svyruoti. Paprastai kainos priklauso nuo gamintojo, produkto kokybės ir paskirties. Vartotojai gali rasti ekonominės klasės produktus, tačiau, norint ilgalaikio efekto, rekomenduotina rinktis aukštesnės klasės medžiagas. Rinkoje įmanoma rasti produktus įvairiems biudžetams, svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas bei atsiliepimus.

Atnaujintų durų prižiūrėjimas ir jų grožio bei funkcionalumo išlaikymas yra ne mažiau svarbus nei paties atnaujinimo procesas. Tinkamai parinkus dažus, lakuotę ir įrankius, bei reguliariai prižiūrint duris, savo namus galėsite pasipuošti ilgam.