Kaip Atnaujinti Senas Medines Duris?
Sveikiname atveriant duris atnaujinimo galimybėms! Kiekvienas namas – tai unikalios istorijos ir asmenybės atspindys, o senų medinių vidaus durų atnaujinimas gali suteikti Jūsų būstui dar daugiau charizmos ir šilumos. Tai ne tik estetinė, bet ir praktiška investicija, leidžianti išlaikyti autentiškumo jausmą. Ekonomiškas aspektas čia taip pat nemenkai svarbus – atnaujinimas dažniausiai yra ženkliai pigesnis už visiškai naujų durų įsigijimą, kainų diapazonas gali svyruoti nuo šimtų iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo reikalingų darbų ir medžiagų. Be to, investuojant į senų durų atgaivinimą, prisidedame prie gamtos išteklių tausojimo, išvengiant nereikalingo medienos švaistymo ir mažinant atliekų kiekį. Šiame įvade mes trumpai aptarsime, kaip renkantis durų atnaujinimą, galima pasiekti puikaus rezultato, išsaugant autentišką medžio tekstūrą ir patvarumą, kartu atspindint šiuolaikines ekologijos bei praktinio naudojimo tendencijas.
Medžiagos ir įrankiai durų atnaujinimui
Senų durų atnaujinimas yra puikus būdas suteikti jūsų namams naują gyvybę. Tam reikalingi tam tikri įrankiai bei medžiagos, kurie padės pasiekti norimą efektą. Svarbiausia, renkantis įrankius ir medžiagas, nepamiršti, kad jų kokybė tiesiogiai įtakos darbo rezultatą ir durų tarnavimo laiką. Toliau pateikiame svarbiausias priemones ir medžiagas, kurių reikės durų atnaujinimui.
- Smėlipopierius – naudojamas paviršiui paruošti, pašalinant senus dažus arba gruntą, taip pat lyginant paviršių prieš dažymą ar lakavimą.
- Lakuotosios medžiagos – skirtos durų paviršiaus apsaugai ir estetiniam pagerinimui.
- Pintas ar alyvinis dažas – leidžia pasirinkti norimą spalvą ir apsaugo medieną.
- Šepečiai – būtini dažant ar lakant, svarbu rinktis kokybiškus, kad plaukai neliktų ant dažomo paviršiaus.
- Lakas – naudojamas norint suteikti blizgesio ir papildomos apsaugos sluoksnį
- Gruntas – padeda užtikrinti geresnį dažų sukibimą ir ilgaamžiškumą.
- Dulkėms nuvalyti skirtas skuduras – prieš dažant, būtina nuvalyti visas sukaupusias dulkes, kad jos neįsilietų į dažų sluoksnį.
Pirkdami medžiagas ir įrankius, atkreipkite dėmesį į jų kokybę bei atsiliepimus. Patikimi prekių tiekėjai ir gamintojai gali užtikrinti, kad jų produktai atitiks jūsų lūkesčius. Kainos gali labai skirtis, priklausomai nuo medžiagų kilmės, prekės ženklo, kokybės ir parduotuvės. Tarkime, aukštos kokybės šepečiai gali kainuoti nuo keleto iki keliolikos eurų, o durų dažai – nuo keliasdešimt iki šimto eurų už kibirą, atsižvelgiant į jų sudėtį ir gamintoją. Renkantis priemones, vertėtų atmesti pačias pigiausias opcijas, kadangi jos gali neigiamai paveikti darbo kokybę.
Durų atnaujinimo procesas reikalauja tam tikros pagrindų paruošimo žinių, įgūdžių ir kantrybės, todėl jei nebuvote susidūrę su tokio pobūdžio darbais, visada galite pasikonsultuoti su specialistais ar pasimokyti iš internete esančių vadovėlių ir video pamokų. Tinkamai atnaujintos durys gali tarnauti dar daug metų, o jūsų namų išorė bei interjeras įgaus naujo švarumo ir tvarkingumo jausmą.
Durų apžiūra ir pažeidimų identifikavimas
Durų apžiūra ir jos būklės įvertinimas yra svarbi namų priežiūros dalis. Laikui bėgant, durys gali patirti įvairius pažeidimus dėl įvairių priežasčių, tokių kaip orų sąlygos, kasdienis naudojimas ar fizinis smurtas. Tam, kad ilgiau išlaikytumėte durų funkcionalumą ir estetinį vaizdą, svarbu atlikti periodišką durų apžiūrą ir identifikuoti galimus nesklandumus.
Kaip tikrinti durų būklę
Įvertinant duris reikia atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius aspektus:
- Ieškoti įbrėžimų ir įlenkimų, kurie gali atsirasti dėl kasdienio naudojimo ar atsitiktinių smūgių.
- Tikrinti ar nėra skilinėjimų, ypač medinių durų atveju, kadangi tai gali sukelti tolimesnius durų pažeidimus ir netektį.
- Patikrinti pelėsio buvimą, ypač aplink durų rėmus, kadangi tai yra ženklas apie galimą drėgmės įsiskverbimą.
- Drėgmės žymės ant durų ar netoliese esančių sienų taip pat gali rodyti problemą su vandentiekio sistema arba netinkamą izoliaciją.
Atlikus durų būklės įvertinimą, reikės nuspręsti, ar taisymas reikalingas nedelsiant, ar pakanka tik paviršinio atnaujinimo.
Drėgmės pažeidimų šalinimas
Jeigu pastebėjote drėgmės pažeidimus, pirmiausia reikėtų spręsti priežastį – galbūt tai nutekėjimas arba prastas vėdinimas. Tik pašalinus priežastį galima imtis tolimesnių durų atnaujinimo darbų.
Pažeidimų taisymo būdai
Priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio, durų taisymas gali apimti:
- Lengvų įbrėžimų šlifavimą ir dažymą.
- Sugadintų durų dalies pakeitimą ar skylės užtaisymą.
- Pelėsio valymą ir profilaktiką ateityje, tepant specialias pelėsiui atsparias medžiagas.
Prieš pradėdami bet kokius atnaujinimo darbus, svarbu patikrinti, ar turite reikiamus įrankius ir medžiagas, taip pat įsitikinti, kad esate pasiruošę atlikti darbą saugiai.
Kainų orientacija
Tikslių kainų nurodyti nelengva, kadangi jos gali svyruoti priklausomai nuo įvairių veiksnių: nuo durų medžiagos, pažeidimo dydžio ir vietos, reikalingų medžiagų kainų bei darbo išlaidų. Priklausomai nuo situacijos, gali tekti pasikonsultuoti su specialistais, kurie gali suteikti tikslų įvertinimą. Paprastai taisymui gali prireikti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų.
Atkreipiant dėmesį į aukščiau išdėstytus patarimus, galima išvengti didesnių durų remonto išlaidų ateityje ir išsaugoti jų estetinį bei funkcionalų veikimą ilgesniam laikui.
Durų paruošimas atnaujinimui: išsamus gidas
Prieš atliekant bet kokius remonto darbus, kurie susiję su durų atnaujinimu, labai svarbu tinkamai ir atidžiai paruošti durų paviršių. Tai užtikrins, kad atnaujinimo procesas bus lengvesnis, o rezultatas – kokybiškesnis. Šiame straipsnyje detaliai aprašyti veiksmai padės jums pasirengti durų atnaujinimo darbams.
Saugus darbo aplinkos paruošimas
Prieš pradėdami bet kokią durų paruošimą, būtina pasirūpinti, kad darbo aplinka būtų saugi. Visada nešiokite apsaugines pirštines ir akinius, ypač dirbdami su abrazyvinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, smėlipopieriumi. Taip pat, jeigu darbus atliekate patalpoje, užtikrinkite gerą vėdinimą.
Durų paviršiaus valymas
Pirmasis žingsnis renovuojant duris yra kruopštus jų paviršiaus valymas. Tai reikia atlikti, kad būtų pašalinti visi nešvarumai, dulkes, riebalų dėmės ar senas dažų sluoksnis. Naudojant drėgną šluostę ir švelnų valiklį, nuvalykite visą durnų paviršių. Leiskite jam kruopščiai išdžiūti prieš tęsiant kitus paruošimo darbus.
Poliravimas smėlipopieriumi
Po valymo darbų sekantis žingsnis yra durų paviršiaus šlifavimas smėlipopieriumi. Tai leis geriau įsigerti naujiems dažams ir suteiks lygesnį paviršių. Renkantis smėlipopierių, svarbu atkreipti dėmesį į jo grūdėtumą. Smulkesnis smėlipopierius puikiai tinka baigiamajam šlifavimui, kai norima pasiekti itin lygų paviršių.
Rankenių ir vyrių nuėmimas
Kad darbai vyktų sklandžiai ir nenutrūktų, būtina nuimti visus priedus, įskaitant durų rankenas ir vyrius. Tam reikės atsuktuvų ir, galbūt, kai kurių kitų įrankių. Būkite atidūs ir nuimkite šias detales saugiai, kad vėliau jas būtų galima lengvai tvirtinti atgal.
- Durų paruošimas: Parodykime, kaip tinkamai paruošti duris atnaujinimui: nuvalyti paviršių, nupoliruoti smėlipopieriumi, nuimti durų rankenas ir vyrius. Supažindinsime su saugumo reikalavimais ir patogiausiomis darbo vietomis.
Reikėtų paminėti, jog durų paruošimo procesas yra labai svarbus, norint pasiekti kokybišką galutinį rezultatą. Paruošimas padeda užtikrinti, kad durys bus lygios, be defektų ir paruoštos naujam dažymui ar kitokiam apdailos darbui. Be to, tinkama durų paruošimo tvarka ir saugaus darbo praktikos laikymasis užtikrins, jog durų atnaujinimas bus ne tik efektyvus, bet ir saugus tiek žmonėms, tiek aplinkai.
Prieš pradėdami darbus, svarbu atlikti rinkos analizę ir apžiūrėti būtinų medžiagų kainas. Kadangi rinkoje gausu įvairiausių durų atnaujinimo produktų, kainų intervalai gali svyruoti labai platyje. Todėl rekomenduojama nustatyti savo biudžetą ir jį derinti su planuojamų pirkti medžiagų bei įrankių kokybe ir kaina.
Atnaujinant duris, taip pat galimas dažymas, dengimas laku ar kitos apdailos technikos, kurios priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir durų tipo. Visos šios medžiagos turi būti pasirinktos atsakingai ir, jei įmanoma, remiantis profesionalų patarimais.
Paviršiaus lyginimas ir šlifavimas
Kokybiškas durų paviršiaus paruošimas dažymui ar lako padengimui reikalauja tinkamo šlifavimo. Šlifavimo proceso metu turime būti atidūs, kad išvengtume nebūtinų įbrėžimų ar pažeidimų, kurie gali neigiamai paveikti baigiamąjį paviršiaus vaizdą. Toliau pateiksiu patarimus, kaip efektyviai ir saugiai iššlifuoti durų paviršių naudojant smėlipopierių ir kitas priemones.
Smėlio popieriaus pasirinkimas
Tinkamo grubumo smėlio popieriaus pasirinkimas yra kritiškai svarbus. Jei paviršius yra su stambiais defektais ar senos dažų sluoksnis, pradėti reikėtų nuo smėlio popieriaus su 80–120 grūdėtumo skaičiumi. Šis etapas padės pašalinti stambias nelygumus ir senas dangas. Vėliau, paviršiui tapus lygesniam, galima pereiti prie švelnesnio, 150–220 grūdėtumo smėlio popieriaus, kuris padės suformuoti tolygų paviršių baigiamajam dažymui ar lakavimui.
Šlifavimo technika
Šlifuojant durų paviršių, svarbu judėti tolygiais, ilgais judesiais, visada šlifuoti į medžio skiedrų kryptį, kad nebūtų sukelta nepageidaujama medienos plaušų pakilimo. Ypatingai svarbu šlifuoti tolygiai, be per didelio spaudimo, kad neiškiltų įdubimai ar nelygumai ant paviršiaus.
- Tinkamas smėlio popieriaus pasirinkimas pagal paviršiaus būklę.
- Tolygiai judinti šlifavimo priemonę, vengiant nelygumų.
- Šlifuoti į medžio skiedrų kryptį.
Labai svarbu šlifavimo metu nepamiršti naudoti asmeninės apsaugos priemonių: respiratoriaus ar kaukės, kad apsaugotumėte kvėpavimo takus nuo medienos dulkių, taip pat akinių, kad apsaugotumėte akis nuo smulkių svetimkūnių.
Nors tiksliai kainos nurodyti neįmanoma, nes jos priklauso nuo įvairių veiksnių, pvz., regiono, prekybos vietos, gamintojo, smėlo popieriaus kokybės ir kt., tačiau paprastai investicija į aukštesnės kokybės šlifavimo priemones atsiperka ilgesniu tarnavimo laiku ir geresniu galutiniu rezultatu. Planuojant šlifavimo darbus, rekomenduojama pirkti pakankamai medžiagos, nes šlifavimo metu smėlio popierius gali greitai susidėvėti.
Prieš priimdami sprendimą apie paviršiaus šlifavimą, svarbu žinoti medienos ar durų tipo ypatumus, nes skirtingos medienos formos gali reikalauti skirtingo šlifavimo metodo ar priemonių. Darbus visuomet pradėkite nuo mažiausiai matomų vietų, kad įgautumėte patirties ir pajustumėte reikiamą spaudimo jėgą bei priemonių veiksmingumą, kol dar nesate prieš lauktinų galinių rezultatų.
Gruntavimo svarba dažant paviršius
Gruntavimas yra būtinas veiksmas, norint pasiekti kokybišką ir ilgalaikį dažymo rezultatą. Tai pirmasis žingsnis dažant įvairius paviršius, kuris padeda geriau sukibti dažams su paviršiumi, taip pat padengia nelygumus ir užtikrina lygesnį galutinį išvaizdą. Gruntavimas taip pat apsaugo medžiagą nuo drėgmės, grybelio ir pelėsių, o tam tikrais atvejais gali padidinti dažų atsparumą trinčiai.
Gruntavimo proceso etapai
Gruntavimo procesas apima keletą etapų, kuriuos būtina atlikti atidžiai ir nuosekliai. Pirmiausia reikia paruošti paviršių: jis turi būti švarus, sausas ir be riebalų. Esant poreikiui, paviršius galima nušlifuoti smulkiagrūdžiu smėliavimo popieriumi. Tuomet tampame prie paties gruntavimo:
- Gruntavimo priemonės pasirinkimas priklauso nuo to, kokia medžiaga yra gruntuojama. Pavyzdžiui, yra gruntai metalui, medienai, betonui ir kt. Be to, svarbu įvertinti ir gruntavimo priemonės suderinamumą su viršutiniais dažų sluoksniais.
- Pirmojo gruntavimo sluoksnio užtepimas turėtų būti atliekamas kruopščiai, užtikrinant, kad gruntavimo medžiaga pasiektų visus paviršiaus įlinkius ir išlinkius. Dažniausiai rekomenduojama tepti dviem sluoksniais, tačiau esant labai nelygiems ar sugeriantiems paviršiams, gali prireikti ir daugiau.
- Po kiekvieno sluoksnio užtepimo svarbu palaukti, kol jis visiškai išdžius. Džiūvimo trukmė gali skirtis priklausomai nuo gruntavimo priemonės, oro sąlygų ir paviršiaus tipo, bet paprastai tai trunka nuo kelių valandų iki paros.
- Gruntavimo darbai turėtų būti atliekami esant gerai vėdinamomis patalpomis, kad išvengtumėte galimų sveikatos problemų dėl cheminių medžiagų garų.
Kiek gruntavimo sluoksnių reikia?
Optimalus gruntavimo sluoksnių skaičius priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant paviršiaus būklę ir medžiagos, kuri bus gruntuojama, pobūdį. Paprastai, sienoms ir luboms užtenka dviejų gruntavimo sluoksnių. Vis dėlto, kai paviršius yra labai įgeriantis arba jei keičiama spalva iš tamsios į šviesią, gali prireikti papildomų sluoksnių.
Gruntavimo sluoksnių džiūvimo laikas
Džiūvimo laikas yra labai svarbus, nes nepilnai išdžiūvęs gruntas gali neigiamai paveikti dažų sukibimą su paviršiumi. Dažniausiai vienas gruntavimo sluoksnis džiūsta nuo 1 iki 24 valandų. Vis dėlto, svarbu vadovautis gamintojo nurodymais ir neperdažyti paviršiaus, jeigu gruntas dar nėra visiškai sausas.
Be konkrečių skaičių nurodymo, galima pasakyti, kad gruntavimo priemonių kainos įvairuoja priklausomai nuo gamintojo, priemonės kokybės ir pakuotės tūrio. Tačiau, atsižvelgiant į tai, jog gruntavimas yra svarbus etapas siekiant geriausio rezultato, neturėtų būti taupoma šioje dažymo proceso dalyje. Svarbiausia pasirinkti tinkamą gruntavimo priemonę ir laikytis visų proceso etapų, siekiant užtikrinti ilgalaikį ir kokybišką rezultatą.
Medinių durų dažymas ir lakavimas: kaip tai padaryti teisingai
Medinės durys laikui bėgant gali netekti savo pradinio žavesio ar net gaivumo. Norint atkurti jų išvaizdą ir apsaugą nuo aplinkos veiksnių, dažymas arba lakavimas yra puikus pasirinkimas. Šiame straipsnyje išsamiai aprašysime, kaip tinkamai atnaujinti medines duris naudojant dažus ar lakus, kad jos vėl atrodytų kaip naujos.
Pasirinkimas tarp dažų ir lakų
Pradėti reikėtų nuo teisingo paviršiaus apdailos medžiagos pasirinkimo. Pasirenkant tarp dažų ir lakų, reikėtų įvertinti norimą rezultatą. Jei tikslas yra visiškai pakeisti durų spalvą ir suteikti joms papildomą sluoksnį, tuomet reikėtų rinktis dažus. Jeigu norima išlaikyti medžio natūralumą, bet ją apsaugoti ir paryškinti medienos raštą, tuomet lakavimas būtų geriausias pasirinkimas.
Dažymo ir lakavimo proceso etapai
- Paruošimas: Pirmiausia reikia tinkamai paruošti durų paviršių. Tai reiškia, kad turite nuvalyti duris nuo nešvarumų, senų dažų ar lakų likučių. Jei ant durų yra senų dažų, juos galima pašalinti naudojant šlifavimo popierių ar chemines priemones. Po šlifavimo, būtina nuvalyti dulkes ir įsitikinti, kad paviršius yra lygus ir švarus.
- Dažų ar lakų pasirinkimas: Rinkitės aukštos kokybės dažus ar lakus, kurie yra skirti medienai. Dažų pasirinkimas priklausys nuo to, ar durys yra vidaus, ar lauko. Lauko durims reikės atsparių oro sąlygoms dažų, o vidui tiks dekoratyvines savybes geriau išlaikantys dažai ar lakai.
- Dažymas ar lakavimas: Naudokite ploną teptuką ar volelį, kad tolygiai paskirstytumėte dažus ar laką ant durų paviršiaus. Pradėkite nuo kampų ir sąnarių, palaipsniui perėdami prie didesnių durų plotų. Dažnai geresniam rezultatui reikia kelių sluoksnių.
- Džiūvimo laikas: Po kiekvieno dažų ar lakų sluoksnio uždėjimo, svarbu palaukti kol jis visiškai išdžius. Džiūvimo laikas priklauso nuo naudojamų dažų ar lakų, tačiau paprastai tai užtrunka nuo kelių valandų iki paros. Visiškai išdžiūvus, galite tikrinti, ar nėra defektų ir ar reikia papildomo sluoksnio.
Dažų ir lakų kainų tendencijos
Tikslaus dažų ar lakų kainos nurodyti negalima, nes ji gali keistis priklausomai nuo gamintojo, prekės ženklo, pardavėjo ir net regiono. Tačiau bendrai galima pastebėti, kad kokybiškų produktų kaina svyruoja aukštesnėje kainų dalyje. Vis dėlto, verta investuoti į geresnės kokybės produktus, kadangi ilgalaikės naudos pateisina didesnę išankstinę investiciją. Įsigijus pigesnius produktus, gali tekti dažyti ar lakuoti dažniau, kas ilgainiui bus brangesnis pasirinkimas.
Pabaigai svarbu paminėti, kad tinkamas darbo įrankių paruošimas ir pasirūpinimas apsaugos priemonėmis padės ne tik užtikrinti geriausius rezultatus, bet ir apsaugos jus nuo galimų sveikatos problemų dėl dažų garų ar cheminės sudėties. Sekant šios srities specialistų patarimus ir atidžiai dirbant, galima sėkmingai atnaujinti medines duris, suteikiant joms antrą gyvenimą.
Durų priežiūra po atnaujinimo
Siekiant, kad atnaujintos durys tarnautų ilgai ir išliktų estetiškai patrauklios, svarbu skirti dėmesį reguliariai jų priežiūrai. Yra keletas pagrindinių patarimų, laikantis kurių savo duris galėsite išlaikyti tvarkingas ir patikimas.
Reguliarus durų valymas
Visų pirma, reikėtų reguliariai valyti durų paviršių švelniu muiluotu vandeniu arba specialiais, tam tikrų medžiagų priežiūrai skirtais produktais. Taip pašalinamos nešvarumų kaupimasis ir galimos žalos:
- Švelniai nuvalykite dulkes švariu mikrofibros skudurėliu.
- Stipresnius nešvarumus pašalinkite naudodami švelnų muilą ir vandenį.
- Vengti abrazyvinių valymo priemonių, kad nepažeistumėte durų paviršiaus.
- Atkreipkite dėmesį į durų rankenas ir kitas metines detales – jas reikėtų nuvalyti taip pat švelniai.
Periodinis paviršiaus atnaujinimas
Nuolat eksploatuojamos durys laikui bėgant gali prarasti savo pradinį blizgesį arba įgauti nežymių defektų. Periodiškas atnaujinimas gali apimti:
- Tekstūros atnaujinimą, jei durys yra medinės, pavyzdžiui, naują dažymą ar lakuotę.
- Metalinių dalių priežiūrá, kai reikalingas jų valymas ir galbūt apsaugos priemonių atnaujinimas nuo korozijos.
- Aparatūros patikrinimą, įskaitant vyrius, spynas, rankenas ir atnaujinimą, jei būtina.
Itin svarbu atsiminti, kad prieš pradėdami bet kokius atnaujinimo darbus, reikėtų pasikonsultuoti su durų gamintojo rekomendacijomis arba su profesionalais. Jie gali patarti, kokie priežiūros metodai yra tinkamiausi jūsų durų medžiagai ir konstrukcijai. Pavyzdžiui, medienos atnaujinimui gali prireikti specialių lakiųjų dažų arba lakų, kurie atitiktų medienos tipą.
Durų aparatūros patikrinimas ir keitimas
Aparatūros, tokios kaip vyriai, spynos ir rankenos, tinkamas veikimas yra būtinas durų funkcionalumui ir saugumui. Periodinis šių elementų patikrinimas ir reguliavimas padės išvengti staigaus gedimo:
- Patikrinkite vyrius dėl jų laisvės ir, jei reikia, sutepkite juos specialiu tepalu.
- Reguliariai tikrinkite ir prireikus sutelkite spynos mechanizmą.
- Rankenų sugedimai gali būti nustatyti judinant ir spaudžiant jas – jutimai turi būti lygūs ir stabilūs.
Laikantis šių paprastų patarimų ir reguliariai rūpinantis durų būkle, galite ne tik prailginti jų tarnavimo laiką, bet ir išsaugoti jų pradinę estetinę išvaizdą. Tai, kiek dažnai reikės atlikti priežiūros darbus, priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip durų medžiaga, eksploatacijos sąlygos, bei oras. Tačiau svarbu žinoti, kad proaktiška ir sisteminga priežiūra yra raktas į ilgaamžiškumą ir funkcionalumą.
Durų atnaujinimas: kaip sėkmingai atgaivinti senas medines duris
Sėkmingas durų atnaujinimo procesas gali suteikti jūsų namams visiškai naują išvaizdą be didelių išlaidų. Šis straipsnis padės jums žengti pirmuosius žingsnius durų atnaujinimo link ir įkvėps jumis pasitikėti savo jėgomis. Atkreipkite dėmesį, kad kainos gali svyruoti priklausomai nuo medžiagų rinkos kainų ir regiono, todėl pateiksime tik bendrus patarimus, kaip tai galite padaryti patys.
Įrankiai ir medžiagos, kurių reikės
Prieš pradedant bet kokį darbą, svarbu pasirūpinti reikalingais įrankiais ir medžiagomis. Jums reikės:
- Šmirgelpopierius arba elektrinio šlifuoklio
- Gruntas
- Lakas arba dažai
- Plaštakos ar dažymo volelis
- Dažų skiediklis arba valiklis
- Maskavimo juosta
- Plonas ir storas teptukai
Durų paruošimas
Pirmasis žingsnis – durų paruošimas. Atlikite šias veiksmų sekas:
- Nuimkite duris nuo vyrių ir įsitikinkite, kad darbo vieta yra gerai vėdinama.
- Nušluostykite duris nuo dulkių ir nešvarumų.
- Naudojant šmirgelpopierių, nušlifuokite seną laką ar dažus.
- Uždėkite maskavimo juostą ant stiklo ar kitų dalių, kurių nenorite dažyti.
Gruntavimas ir dažymas
Dėl geriausio rezultato, nepamirškite šių etapų:
- Pasirinkite gruntą, kuris yra tinkamas jūsų durų medžiagai.
- Pagruntavus, leiskite džiūti pagal gamintojo nurodymus.
- Kai gruntas išdžiūvęs, galite pradėti dažymo procesą.
- Dažykite duris norima spalva, naudodami plaštaką ar volelį.
- Geram rezultatui gali prireikti keleto dažų sluoksnių. Tarp sluoksnių palikite laiką, kad dažai išdžiūtų.
Finishing touches and reinstallation
Kai durų dažai visiškai išdžiūsta, sekite šiais veiksmais:
- Pašalinkite visą maskavimo juostą ir patikrinkite ar nėra klaidų.
- Jeigu reikia, pataisykite mažus dažų netobulumus su plonu teptuku.
- Įrenginėkite išmontuotas durų rankenas, vyrius ar kitas furnitūras.
- Pakabinkite duris atgal į jų vietą ir įsitikinkite, kad viskas veikia sklandžiai.
Atnaujinti senas medines duris nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jums tereikia šiek tiek kantrybės, atidumo ir laisvo laiko. Šis projektas gali tapti puikia proga atgaivinti savo namus ir suteikti jiems asmeninio charakterio. Pamenkite, visada galite pasitarti su profesionalais, bet dažniausiai durų atnaujinimas yra projektas, kurį įgyvendinti savarankiškai yra visiškai įmanoma. Prisiminkite, kiekviếnas pradžią mokėmės – ir klaidos, kaip ir sėkmės, yra mūsų tobulėjimo dalis. Imkitės veiksmų ir mėgaukitės atsinaujinusiais namais!